جزئیات مقالات

هزینه مهاجرت به روسیه 2020

هزینه مهاجرت به روسیه

اگر قصد مهاجرت به روسیه و زندگی در روسیه را دارید این مقاله به شما کمک میکند تا اطلاعات مورد نیازتان را به دست آورید.البته ، پیش بینی آنچه در روسیه در طول تحصیلات و یا زندگی خود نیاز دارید دشوار است زیرا چیزهای خاص را می توان تنها با تجربه آموخت. با این حال ، برخی از موارد را می توان از قبل آموخت. ما مجموعه ای از مقالات مفید را آماده کرده ایم. پس از خواندن آنها ، می فهمید که تقریباً به چه میزان پول برای زندگی در روسیه نیاز دارید ، به طور متوسط ​​هزینه مسکن ، غذا ، حمل و نقل عمومی و بیمه پزشکی چه میزان است و شما به عنوان دانشجو چه مزایایی دریافت خواهید کرد. همچنین در مورد ایمنی در روسیه خواهید آموخت ، چگونه می توانید اوقات فراغت خود را بگذرانید  و همچنین مشخصات خاصی درباره آب و هوا در مناطق مختلف این کشور عظیم دارد.

مطالبی که باید در مورد هزینه مهاجرت به روسیه بدانیم

هزینه زندگی در مسکو و سن پیترزبورگ بسیار بالا می باشد ، مسکو چهارمین و سن پترزبورگ بیست و هشتمین شهر گران دنیا می باشد. 77درصد مردم روسیه در قسمت اروپایی روسیه ساکن هستند از این رو می توان گفت روسیه جزو گرانترین کشورهای اروپایی به حساب می آید!

آیا می توان زندگی راحتی را در روسیه تجربه کرد؟

به عنوان یک مهاجر برای داشتن زندگی مناسب می توان هزینه مهاجرت به روسیه خود را مدیریت کرد تا زندگی مقرون به صرفه ای داشته باشید. با خرجهای اضافی و زندگی تجملاتی باید خداحافظی کنید و یک هزینه استانداری را برای خود در نظر بگیرید. هزینه مسکن در روسیه گران می باشد اما باید گفت که در موارد دیگر مانند هزینه حمل و نقل ، مواد خوراکی ، هزینه های انرژی مانند بنزین، سوخت،گاز پایین می باشد. از این رو با بالانس کردن هزینه ها می توان یک زندگی معقول در روسیه داشته باشید.

به روش های گوناگون می توان به روسیه مهاجرت کرد

به دلیل ایجاد و بهبود روابط دیپلماتیک، سیاسی ، تجاری روسیه با ایران و قوری شدن رابطه ایران و روسیه شرایط بسیار مناسبی برای مهاجران ایرانی در روسیه در سال های اخیر فراهم شده است. اگر خواهان مهاجرت به روسیه و کسب اقامت آن از روش های قانونی هستید یکی از روش های زیر را دنبال کنید:

 • مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل
 • مهاجرت به روسیه از طریق کار
 • مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

ما در موسسه بنیاد جهانی شرایط ویژه ای برای کسانی که متقاضی مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل هستند فراهم آورده ایم و در مقالات گوناگون چند و چون جنبه های مختلف تحصیل مانند دانشگاه ها ، رشته های تحصیلی ، دوره های پزشکی ،دانشگاه های پزشکی ، هزینه های تحصیلی … و در نهایت هزینه مهاجرت به روسیه را توضیح داده ایم.

به این نکته توجه داشته باشید که مدت زمان اقامت روسیه که متقاضیان در هر یک از روش‌های اشاره شده کسب می‌نمایند متفاوت بوده و در برخی موارد نیاز به تمدید مجدد دارد که در ادامه مطلب و بررسی هر یک از روش‌های مهاجرت به روسیه به آن می‌پردازیم.

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

شما اگر با یک شهروند روس ازدواج نمایید چه مرد روس و چه زن روس در صورتی که قوانین موجود به طور دقیق رعایت شود می توانید اقامت این کشور را اخذ نمایید. در ابتدا نیاز است که به مدت ۹ ماه در این کشور اقامت نمایید که این اقامت در نوع موقت بوده و RVP نام دارد، اعتبار آن می تواند به میزان ۳ سال باشد اما ۹ ماه باید به صورت پیوسته باشد. این گزینه به صورت یک مهر در پاسپورت شما قرار می گیرد. در نظر داشته باشید که مهم ترین شرط اخذ اقامت موقت اثبات توانایی مالی شما و یا فرد روسی بوده و باید در آزمون زبان روسی نیز شرکت نمایید. ( باید نامه ای وجود داشته باشد که نشان دهد شما از نظر مالی مشکلی ندارید و یا همسر شما هزینه های زندگی را تقبل می کند) عموماً نامه اثبات مالی همان گردش ۳ ماه اخیر با مهر و امضای از بانک است.

پس از مدت یک الی یک سال و نیم نیز درخواست برای اقامت دائم می دهید، در اقامت دائم در این کشور ۵ سال بوده که جمعاً می بایست دو سال و نیم را در کشور روسیه حضور داشته باشید یعنی ۶ ماه در سال. مهمترین شرط اخذ اقامت دائم داشتن پراپیسکا ( آدرس رسمی) و همینطور اثبات توانایی مالی است.

پس از یک و سال نیم درخواست برای تابعیت روسیه مشخص می شود و شما در این رویه نیز می بایست ۶ ماه در سال را به مدت ۴ سال در این کشور حضور داشته باشید در نهایت شما تابعیت دائمی این کشور ا اخذ خواهید نمود.

هزینه‌های زندگی فردی در روسیه

هزینه زندگی در روسیه حدودا به مجموع ۴۰۰ دلار در ماه میرسد (به جز اجاره خانه)

 • هزینه خوراک برای یک نفر تقریبا 100 دلار ماهیانه
 • هزینه تلفن همراه در یک ماه تقریبا 10 دلار در ماه
 • هزینه اجاره خانه از 300 دلار به بالا  در هر ماه
 • هزینه رفت وآمد و حمل و نقل عمومی تقریبا 40 دلار ماهیانه
 • هزینه اینترنت یک ماهه با سرعت بالا تقریبا 8 دلار در ماه
 • هزینه فست فود مانند مک دونالد،ساندویچ، نوشابه 5 دلار در ماه

هزینه زندگی دانشجویی در روسیه

 • خوابگاه : بین 50 تا 250 دلار بصورت ماهیانه
 • رفت و آمد: حدود 10 دلار در ماه (با داشتن کارت دانشجویی)
 • هزینه خوراک : ماهیانه بین 100 الی 300 دلار

کارت های اعتباری در فروشگاه های بزرگ قابل قبول می باشند، اما در فروشگاه های خصوصی کوچک شما احتمالا مجبور به پرداخت فقط بصورت نقد می باشید.